„Lietuvos energija“ kviečia turiningai praleisti „Tyrėjų naktį“

Tn

„Lietuvos energija“ kviečia turiningai praleisti „Tyrėjų naktį“

„Lietuvos energija“ kviečia turiningai praleisti „Tyrėjų naktį“

Rugsėjo 25 d. vyks mokslo entuziastams skirtas renginys „Tyrėjų naktis“, kuriame siūloma daugiau nei 300 nemokamų ir nepakartojamų renginių visoje Lietuvoje. „Lietuvos energijos“ grupė renginio dalyvius kviečia pasinaudoti neeiline galimybe apsilankyti grupės įmonių valdomuose energetikos ir IT objektuose.

„Lietuvos energijos gamyba“ renginio dalyviams siūlo galimybę apsilankyti Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje, taip pat Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinėje – ekskursijų metu bus galima susipažinti su elektrinių istorija, veikla, technologinėmis galimybėmis ir pagrindiniais įrenginiais.

Bendrovė „Lietuvos dujos“ siūlo aplankyti dujininkų praktinio mokymo aikštelę Panevėžyje – tai vienintelė tokia vieta Baltijos valstybėse, kur profesionalūs dujininkai išbando ir gali pademonstruoti savo profesinius gebėjimus pačiose įvairiausiose greitos reakcijos ir begalinio tikslumo  reikalaujančiose dujų nuotėkių šalinimų simuliacijose. Aikštelėje gausu įvairios veikiančios dujotiekių įrangos. Tikroviškai suprojektuotose šuliniuose bei kitose nepatogiose erdvėse dujininkai turi greitai, tačiau laikydamiesi aukščiausių saugumo standartų, pašalinti aplinkiniams kylančius pavojus. Registruotis į šiuos renginius reikėtų paskubėti – registracija truks iki rugsėjo 20–22 d. imtinai.

Taip pat „Lietuvos energijos“ grupė siūlo ir kitų ekskursijų. Viename moderniausių regiono duomenų centrų „DATA INN“ tyrėjai sužinos, kur yra saugomas interneto turinys, turės galimybę realiai pamatyti, kaip duomenų centras atrodo iš vidaus, kaip „gyvai“ atrodo vieta, analogiška tai, kurioje savo duomenis saugo „Google“, „Facebook“ ar kiti interneto gigantai.

LESTO Vilniaus regiono dispečerinio valdymo centre sužinosite, kas ir kaip saugo, prižiūri ir pirmieji reaguoja į elektros tiekimo sutrikimus. Iš pirmų lūpų išgirsite apie „operatyvinius“ veiksmus stichinių nelaimių ir masinių elektros atsijungimų metu.

„Technologijų ir inovacijų centras“ suteikia unikalią galimybę pamatyti ir išgirsti, kaip stebimos energetikos įmonių informacinės sistemos, kokiomis priemonėmis darbuotojai 24 valandas per dieną ir 7 dienas per savaitę stebi serverių darbą, vykdo vietinio ir tarptautinio tinklų, duomenų centrų stebėseną bei teikia ITT pagalbą.

Renginio dieną „Lietuvos energijos“ grupė pakvies visus dalyvauti „Energetikos foto-taškų“ žaidime ir laimėti puikius prizus. Žaidimo taisyklės ir užduotis „Tyrėjų nakties“ išvakarėse – 2015 m. rugsėjo 24 d. 23.59 val. – bus paskelbtos interneto svetainėje www.le.lt ir „Lietuvos energijos“ Facebook profilyje. Žaidimo tikslas – nufotografuoti energetikos subtilybes pagal pateiktą užduotį. Žaidimui prireiks fotoaparato arba išmaniojo telefono.

Visus šiuos ir daugybę kitų renginių rasite „Tyrėjų nakties“ programoje – http://xn--tyrjnaktis-tmb91i.lt/renginiai.html.

Kviečiame dalyvauti ir smagiai praleisti laiką „Tyrėjų naktyje“.