„Lietuvos energija“ tęs „Duomenų logistikos centro“ pardavimą

DlcJPG 350w 1

„Lietuvos energija“ tęs „Duomenų logistikos centro“ pardavimą

Energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ buvo informuota, jog įvertinusi preliminarias Konkurencijos tarybos indikacijas, „Telia Lietuva“ nusprendė atsisakyti „Duomenų logistikos centro“, priklausančio „Lietuvos energijai“ ir „Litgrid“, įsigijimo. „Lietuvos energija“ priėmė sprendimą pritarti šio sandorio užbaigimui sutarties nutraukimu ir atnaujinti „Duomenų logistikos centro“ pardavimo procesą.

Pasak „Duomenų logistikos centro“ vadybos pirmininko Dariaus Kašausko, „Lietuvos energijos“ įmonių grupė ir toliau sieks veiklų išgryninimo, atsisakydama jai nebūdingų veiklų ir visą dėmesį sutelkdama į pagrindines, todėl tęs „Duomenų logistikos centro“ pardavimą.

„Duomenų logistikos centras“ yra viena moderniausių IT ir telekomunikacijų bendrovių Baltijos regione, su nuosekliai gerėjančiais finansiniais rezultatais ir augančiais pardavimais. 2016 m. skelbto konkurso metu, įmonės įsigijimu buvo susidomėję 23 potencialūs investuotojai. Į tolimesnius pardavimo proceso etapus buvo atrinkti 6, geriausius pasiūlymus pateikę investuotojai. Todėl, esame tikri, kad atnaujinę potencialių investuotojų atranką sėkmingai užbaigsime pardavimą “, – sako Darius Kašauskas.

„Pardavimo proceso metu gavome naudingų įžvalgų, kurios leido atkreipti dėmesį ir į veiklos tobulinimą bei paslaugų plėtrą. Gerinimo veiksmai tapo mūsų kasdieninio darbo dalimi, o jo rezultatas – gerėjantys įmonės finansiniai ir efektyvumo rodikliai,“ – sako Darius Zailskas, „Duomenų logistikos centro“ generalinis direktorius.

Duomenų logistikos centras valdo vieną efektyviausių duomenų centrų regione „DataINN“, kurio projektui ir veikiančiai infrastruktūrai „Uptime Institute“ suteiktas „Tier III“ patikimumo lygio sertifikatas. Taip pat įmonė valdo dar keturis mažesnius duomenų centrus.

Kartu su partneriais įmonė valdo tarptautinį duomenų perdavimo tinklą „Baltic Highway“, į vientisą optinį ryšį jungiantį Taliną su Frankfurtu bei didžiausią ir ilgiausią optinį duomenų perdavimo tinklą Baltijos šalyse – „Baltic Optical Network“. Visų bendrovės valdomų tinklų ilgis siekia 12,000 km, o pralaidumas – 10 Tbit/s.

„Duomenų logistikos centro“ paslaugomis naudojasi bankai, ryšių operatoriai, didieji interneto paslaugų, debesų kompiuterijos paslaugų teikėjai.

„Lietuvos energijai“ priklauso 79,64 proc. „Duomenų logistikos centro“ akcijų, o „Litgrid“ valdo 20,36 proc. akcijų.