„Lietuvos energija“ ir „Litgrid“ pasirašė sutartį su „Telia Lietuva“ dėl „Duomenų logistikos centro“ pardavimo

Logo 1

„Lietuvos energija“ ir „Litgrid“ pasirašė sutartį su „Telia Lietuva“ dėl „Duomenų logistikos centro“ pardavimo

„Duomenų logistikos centro“ akcininkai, „Lietuvos energija“ ir „Litgrid“, pasirašė įmonės akcijų pirkimo – pardavimo sutartį su „Telia Lietuva“.

Pasak „Lietuvos energijos“ generalinio direktoriaus Daliaus Misiūno, įmonių grupė nuosekliai siekia veiklų išgryninimo, atskirdama jai nebūdingas veiklas ir visą dėmesį sutelkdama į pagrindines.

„Duomenų logistikos centras“ yra vienas rinkos lyderių, todėl jo pirkimu buvo susidomėję 23 potencialūs investuotojai. Į tolimesnius atrankos etapus pateko 6, o į paskutinįjį – 4 susidomėję investuotojai. Pardavimo proceso metu buvo ieškoma strateginio investuotojo, kuris padidintų įmonės vertę ir gautų pridėtinės vertės sau, konsoliduodamas giminingas veiklas. Pirkimo – pardavimo sutartis pasirašyta su „Telia Lietuva“, kurios sąlygos geriausiai atitiko lūkesčius. Šis sandoris yra pavyzdys, kaip grupėje sukurtas sėkmingas verslas jau atneša grąžą, o gautas lėšas „Lietuvos energija“ galės investuoti į savo pagrindines energetikos veiklas,“ – sako D. Misiūnas.

„Vieno moderniausių ir pažangiausių duomenų perdavimo bei talpinimo operatorių Baltijos šalyse įsigijimas – tai galimybė mums plėtoti debesijos, IT ir telekomunikacijų verslą bei kurti inovatyvias paslaugas klientams. Duomenų perdavimo tinklo „Baltic Highway“ įsigijimas ir efektyvus jo panaudojimas padidintų Lietuvos tarptautinių duomenų perdavimo verslo konkurencingumą ne tik regiono, bet Europos mastu,“ – sako „Telia Lietuva“ vadovas Kęstutis Šliužas.

Pernai lapkritį pradėtas „Duomenų logistikos centro“ pardavimo procesas galutinai turėtų būti užbaigtas 2018 m. pradžioje, gavus Konkurencijos tarybos koncentracijos leidimą. Iki to laiko sandorio suma nebus skelbiama.

„Duomenų logistikos centras“ teikia duomenų perdavimo bei duomenų centrų paslaugas. Keturiuose Lietuvos miestuose bendrovė valdo 7 duomenų centrus, tarp kurių ir vieną efektyviausių duomenų centrų regione „DataINN“, jam „Uptime Institute“ 2014 m. suteikė „Tier III“ patikimumo lygio sertifikatą.

Taip pat bendrovė teikia duomenų perdavimo paslaugas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Kartu su partneriais valdo tarptautinį duomenų perdavimo tinklą „Baltic Highway“, į vientisą optinį ryšį jungiantį Taliną su Frankfurtu bei didžiausią ir ilgiausią optinį duomenų perdavimo tinklą Baltijos šalyse – „Baltic Optical Network“.

Įmonės paslaugomis naudojasi bankai, ryšių operatoriai, didieji interneto paslaugų, debesų kompiuterijos paslaugų teikėjai.

„Lietuvos energija“ pardavė 79,64 %, o „Litgrid“ – 20,36 % „Duomenų logistikos centro“ akcijų.