DEAC ir Duomenų logistikos centras pritraukė 30 mln. eurų investicijų duomenų centrų ir duomenų perdavimo tinklų plėtrai Baltijos šalyse

Colocationinternet Bundle EN

DEAC ir Duomenų logistikos centras pritraukė 30 mln. eurų investicijų duomenų centrų ir duomenų perdavimo tinklų plėtrai Baltijos šalyse

Deacdlc

Latvijos Lietuvos bendrovėms DEAC ir Duomenų logistikos centras (DLC) SEB bankas suteikė 30 mln. eurų paskolą 10-iai metų tolimesnei Baltijos šalių telekomunikacijų infrastruktūros plėtrai duomenų centrams ir šviesolaidiniams tinklams vystyti.

„SEB banko investicijomis daugiausia bus finansuojama naujo, trečiojo, bendrovės DEAC duomenų centro statyba Latvijos sostinėje Rygoje, kuris projektuojamas tapti vienu tvariausių regione. Lėšos taip pat bus skirtos DLC bendrovės duomenų centrų Vilniuje ir šviesolaidinių tinklų Lietuvoje plėtrai“, – sako DEAC ir DLC generalinis direktorius Andris Gailitis. Abi įmonės yra ilgą laiką rinkoje esantys debesų kompiuterijos ir IT infrastruktūros sprendimų operatoriai, priklausantys „Quaero European Infrastructure Fund II“ (QEIF II) bendrovei „Baltic Rezo“, kuri investuoja į infrastruktūros projektus visoje Europoje ir kurią valdo turto valdymo bendrovė „Quaero Capital“.

„Liekame tvirtai įsipareigoję Baltijos šalims, kurdami aukščiausios kokybės, energetiškai efektyvią ir ekologiškai neutralią kritinę infrastruktūrą. Džiaugiamės, kad užmezgėme šiuos ilgalaikius santykius su SEB banku“, – sako „Quaero Capital“ vadovaujantis partneris Sébastien Bourget.

Naujasis duomenų centras Rygoje bus itin energetiškai efektyvus. Jo galios naudojimo efektyvumo (angl. PUE) koeficientas bus mažesnis nei 1.3, kas rodo, kiek efektyviai duomenų centras naudos elektros energiją, kad IT įranga sklandžiai veiktų. Naujasis duomenų centras naudos elektros energiją tik iš atsinaujinančių šaltinių, o atsarginės energijos generatoriai naudos „Neste MY“ dyzeliną, kurį sudaro hidrinimo būdu valytas augalinis aliejus, gaminamas iš atsinaujinančių žaliavų.

Duomenų centras bus sertifikuotas tarptautinės organizacijos „Uptime Institute“ „Tier III Facility“ pakopos sertifikatu. Šis sertifikatas patvirtina, kad patalpos, inžinierinė infrastruktūra ir duomenų centras atitinka aukščiausius tarptautinius standartus. Duomenų centras statomas naudojant naujausias ir efektyviausias technologijas, siekiant patenkinti augančius duomenų centro energijos poreikius.

Daug skaitmeninių technologijų reikalaujantis darbo organizavimas ir, bendrai, šiuolaikiškas gyvenimo būdas generuoja vis daugiau duomenų, o per ateinančius kelerius metus prognozuojamas skaitmeninių duomenų poreikis bus maždaug penktadaliu didesnis. Skaitmeninius duomenis naudojančios organizacijos generuoja vis daugiau informacijos srautų, kas lemia interneto ir telekomunikacijų infrastruktūros plėtros svarbą saugant, pasiekiant ir valdant vis didėjančius duomenų kiekius. „SEB banko paskola padės sukurti šią svarbią infrastruktūrą Baltijos šalyse ir paspartins tvarią skaitmeninę transformaciją mūsų visuomenėje ir versle“, – sako SEB banko valdybos narys ir verslo bankininkystės vadovas Vilius Jusikis.