Antrieji DATA INN metai: augantis klientų skaičius ir naujos tendencijos

Dlc Foto

Antrieji DATA INN metai: augantis klientų skaičius ir naujos tendencijos

Pirmasis Lietuvoje Tier III sertifikuotas duomenų centras DATA INN skaičiuoja antrųjų veiklos metų rezultatus – jau užpildyta 67 % centro pajėgumų.

„Lietuvos energijos“ įmonių grupei priklausančio „Duomenų logistikos centro“, valdančio vieną moderniausių Lietuvoje duomenų centrų DATA INN,  paslaugomis naudojasi telekomunikacijų operatoriai, debesų kompiuterijos paslaugų teikėjai, universitetai. Per metus klientų skaičių pavyko padidinti 40 %, o bendras duomenų centro užimtumas siekia 67 %. Stebima nauja klientų poreikio tendencija – mažos kolokacijos paslaugų augimas.

„Pasaulyje tiek duomenų centrų versle, tiek visoje telekomunikacijų rinkoje vyrauja globalizacijos tendencijos, tačiau Lietuvoje klientai vis labiau domisi ne tik didelių techninių plotų nuoma, bet ir mažesne (1 – 5 U) serverių kolokacija. Esame lankstūs, todėl savo klientams iš karto pasiūlėme tokią galimybę. Manome, kad vis daugiau smulkaus ir vidutinio verslo bendrovių, atnaujindamos savo IT ūkį, nuspręs patikėti įmonei svarbių duomenų saugojimą patikimų duomenų centrų valdytojams. Serverių talpinimo paslaugą galima užsisakyti ir internetu ,“ – sako Vaidas Virbukas, „Duomenų logistikos centro“ Pardavimų skyriaus vadovas.

Pasak V. Virbuko, DATA INN išskirtinumas yra ir tas, kad klientai, nusprendę savo įrangą laikyti šiame duomenų centre,  gali nevaržomai rinktis, kokių tiekėjų paslaugomis toliau naudotis –  iš ko pirkti priežiūrą, duomenų perdavimo ar prieigos prie interneto paslaugas.

Antraisiais DATA INN veiklos metais duomenų centre padidintas interneto kanalų pralaidumas, įdiegta nauja anti DDoS (angl. Distributed Denial of Service) apsaugos sistema, leidžianti efektyviau apsisaugoti nuo internetinių atakų, atlikti kiti tobulinimo darbai.

Augantis klientų skaičius liudija, jog patikimas duomenų saugojimas yra aktualus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tai akivaizdu ir iš DATA INN apsilankiusių potencialių klientų ar partnerių, besidominčių šio duomenų centro techninėmis ir bendradarbiavimo galimybėmis, skaičiaus. Per metus DATA INN vidutiniškai sulaukia per 30 tokių vizitų, o delegacijų geografija siekia nuo Butano Karalystės iki Gotlando salos.

Kodėl verta rinktis DATA INN?

Tai pirmasis ir didžiausias TIER III standartą atitinkantis duomenų centras Lietuvoje. Jame naudojama trijų pakopų vėsinimo sistema, kuriai Lietuvos klimatas didžiąją dalį laiko leidžia aušinti aplinkos oru ( angl. free cooling). Modernūs duomenų centro techniniai sprendimai bei jo eksploatavimo patirtis, leidžia užtikrinti aukštą energetinį efektyvumą – PUE (angl. Power Usage Effectiveness) rodiklis yra vienas žemiausių regione.

Duomenų centre naudojama tik atsinaujinanti, žalia lietuviška elektros energija, o kompetentingas personalas teikia priežiūros paslaugas ne tik savo, bet ir kitiems duomenų centrams. Kompanijos darbuotojų patirtis duomenų centrų valdymo srityje siekia daugiau nei 20 metų.